Fundacja zajmuje się pomocą osobom dotkniętym przemocą w przestrzeni Kościoła. Aby taka pomoc była skuteczna musi ona być wieloaspektowa i dotykająca wszystkich obszarów życia człowieka, bo i przemoc upośledza wszystkie te obszary.

Fundacja działa w następujących obszarach:

• Bezpieczne Miejsce Zakwaterowania: Zapewnienie bezpiecznych miejsc zakwaterowania dla osób uciekających przed przemocą w Kościele, ale również dla tych, którzy nie są zrozumiani w swoich rodzinach i najbliższym środowisku.
  • Wsparcie Psychologiczne i Terapeutyczne. Finansowanie terapii dla osób dotkniętych przemocą, uwzględniających aspekty duchowe i emocjonalne. Wsparcie psychologów, terapeutów oraz duchownych jest kluczowe w procesie leczenia i rehabilitacji.
  • Wsparcie Zawodowe i Edukacyjne:
  • Pomoc w poszukiwaniu pracy oraz dostępie do edukacji. Często ofiary przemocy ze strony ludzi Kościoła są przez wiele lat uzależnieni materialnie i osobiście od agresora i nie posiadają kompetencji zawodowych.
  • Dostęp do Poradnictwa Duchowego. Udostępnianie poradnictwa duchowego dla osób dotkniętych przemocą, umożliwiającego im zrozumienie własnych przeżyć, znalezienie pocieszenia oraz odnalezienie drogi do duchowego uzdrowienia. Fundacja współpracuje ze specjalistami doświadczonymi w pracy z ofiarami przemocy w Kościele.