Bardzo ważnym zadaniem realizowanym przez Fundację jest otoczenie opieką osób z niepełnosprawnościami, a w szczególności dzieci i młodzieży. Najbardziej widoczna jest pomoc materialna, którą można przekazać podopiecznym, aby zwiększyć komfort ich życia, ale również, aby ułatwić rehabilitację, która niejednokrotnie jest długotrwała, a często i nieustanna.

Sprzęt rehabilitacyjny jest kosztowny i bardzo często osoby z niepełnosprawnościami i ich rodziny nie są w stanie zaopatrzyć się samodzielnie, co powoduje zatrzymanie procesu rehabilitacji, a to prowadzi do cofnięcia się wypracowanych korzyści. Tak fundamentalna sprawa jak sprzęt rehabilitacyjny jest więc kwestią nie tylko materialną, ale również godnościową, pozwalającą na lepszą i szybszą integrację ze społecznością.

W ramach zakupu niezbędnych sprzętów rehabilitacyjnych nie poprzestawaliśmy jedynie na sprzęcie do ćwiczeń, ale również zakupiliśmy samochody, które są niezbędne do codziennego funkcjonowania podopiecznych Fundacji.